Výzva

Potřebuje naše tělo tuky?

Pokud trpíte fóbií z jakéhokoli tuku, rychle se jí zbavte. Mnohem rozumnější než nízkotučná dieta je strava s dostatečným příjmem kvalitních, zdraví prospěšných tuků. Naše tělo tuky potřebuje!

Výzva

Kolik tuku potřebujeme jíst?

Naše tělo potřebuje průměrně přijímat z tuků 30 - 35% celkové denní energie. Odpovídá to asi 60 - 80 gramům za den (tedy 3 - 4 polévkové lžíce). Pokud jsme vegetariáni, pak k tomu můžeme sníst ještě hrst ořechů či semínek.

Které tuky je lepší z jídelníčku vyřadit?

Trans-mastné kyseliny vedou k nadváze, zvyšují riziko zánětů, přispívají k výskytu diabetu 2. typu, zvyšují hladinu cholesterolu v krvi, jsou dávány do spojitosti s vyšším rizikem některých rakovin.

Výzva

Příběh margarínu

Margarín se na světě neobjevil náhodou, vznikl na objednávku Napoleona III. V době, kdy Evropu sužovaly války, vyhlásil francouzský císař soutěž o dobře roztíratelný, levný a trvanlivý tuk. Máslo bylo drahé a pro svou krátkou trvanlivost pro vojáky špatně dostupné.

Čokoládová pěna s avokádem

Skvělá svačina plná kvalitních tuků, které vás zasytí.

Tuky ve vědě

Výzkum prezentovaný na konferenci American Heart Association (AHA) přináší zjištění, že konzumace trans-mastných kyselin zhoršuje u mužů středního věku paměť.

Tuky a mozek - shrnutí

Jsme plně online!
KONZULTACE, WEBINÁŘE, E-LEARNING
ŽIVÉ KONZULTACE, WEBINÁŘE, STREAMY
Krizový management a leadership, manažerské rozhovory na dálku, krizová intervence, svěží mysl a koncentrace a další témata.
E-LEARNING
MOZEK V KONDICI
Kurzy z řady Mozek v kondici jako microlearning videa a online akademie na platformě Digiskills.cz. Dostupné po bezplatné registraci.
PŘEJÍT NA E-LEARNING
testovací přístup
ENERGY
MANAGEMENT
Energy management upevňuje celostní základy dlouhodobě vysokého výkonu. Soustředí se na praktické dovednosti pro chytré průběžné hospodaření s energií.
Více o našem přístupu a o tom, co pro nás znamená energy management