Kde jsou lidé nejšťastnější?

Tipnete si, v které zemi žijí nejšťastnější lidé?

Chcete jít štěstí naproti? Jezte ryby a spěte :)

Pocity radosti a štěstí reguluje v našem těle neurotransmiter dopamin. Čím ho můžeme "nakopnout"?

Štěstí není emoce 3/3

Pocit existenciální prázdnoty či plochosti života je novou epidemií naší konzumní kultury. I přes reálnou skvělou úroveň ekonomických, sociálních a zdravotnických podmínek, které máme ve srovnání se zeměmi třetího světa, nedokážeme zažívat hlubší radost ze života. Trpíme depresí a apatií smyslu.

Štěstí není emoce 2/3

Přílišné zaměření na pozitivní emoce a vyhýbání se negativním prožitkům může štěstí bránit.

Štěstí není emoce 1/3

Cesta za štěstím, životní radostí a spokojeností nemusí být úplně snadná a nelze na ni podat jednoduchý recept. Přesto se těmito tématy psychologie intenzivně zabývá a rozhodně k nim má co říci. Jak se věda dívá na štěstí? Pojďme se spolu podívat, co to vlastně štěstí je.

12 kroků ke štěstí (podle vědy)

Co člověk potřebuje ke štěstí? Lásku? Peníze? Zdraví? Nejspíš od všeho tak akorát. Jenže jak toho dosáhnout? Nad tím se zamyslelo sto světových expertů a dalo dohromady dvanáct kroků ke štěstí.

Návyky pro štěstí

Matthieu Ricard, buddhistický mnich a kdysi francouzský vědec, má pro Západ recept, jak dál...

Výzva

Co je štěstí?

Jak praví klasik, “štěstí je krásná věc - ale prachy si za něj nekoupíš”. Ovšem zároveň často slyšíme (a při pohledu z odstupu také v různé míře i sami zažíváme), že majetek ani další formy úspěchu samy o sobě štěstí nijak negarantují. O čem tedy usilování o štěstí vlastně je a jak s ním můžeme v životě vědomě zacházet?

Jsme plně online!
KONZULTACE, WEBINÁŘE, E-LEARNING
ŽIVÉ KONZULTACE, WEBINÁŘE, STREAMY
Krizový management a leadership, manažerské rozhovory na dálku, krizová intervence, svěží mysl a koncentrace a další témata.
E-LEARNING
MOZEK V KONDICI
Kurzy z řady Mozek v kondici jako microlearning videa a online akademie na platformě Digiskills.cz. Dostupné po bezplatné registraci.
PŘEJÍT NA E-LEARNING
testovací přístup
ENERGY
MANAGEMENT
Energy management upevňuje celostní základy dlouhodobě vysokého výkonu. Soustředí se na praktické dovednosti pro chytré průběžné hospodaření s energií.
Více o našem přístupu a o tom, co pro nás znamená energy management