Aplikace, které krotí lákadla internetu

Zní to trochu paradoxně, ale dát řád používání internetu nám pomůžou různé aplikace. Používáte některé z nich?

 

 Headspace

Chcete se naučit meditovat a nevíte jak? Pravidelná meditace vás nejen uklidní, ale zároveň vám zlepšuje pozornost, což můžete využít  Stačí tomu věnovat pár minut denně. Headspace nabízí krátké vedené meditace na různé situace.

 

F.lux 

Tato aplikace přizpůsobuje jas a barvu monitoru denní době, takže vám nebude nabourávat usínání a spánek.

 

RescueTime

Bojujete pořád s nedostatkem času a nevíte, kudy vám uniká? Stáhněte si RescueTime, který běží na pozadí počítače nebo telefonu a poskytne vám statistiky, kolik času trávíte na jakých aplikacích.

 


QualityTime

Podobně jako RescueTime taky poskytuje statistiky k tomu, jak používáte mobilní telefon v podobě přehledné časové osy.

 

Forest

Forest je zábavná aplikace, kterou můžete využít, když se chcete na něco soustředit. Kdykoliv se potřebujete koncentrovat, zasadíte virtuální strom, který bude růst během doby, kterou jste si na koncentraci nastavili. Pokud náhodou činnost přerušíte, strom vyschne. V rámci aplikace můžete přispět k vysazování skutečných stromů.

 

Checky

Kolikrát za den kontrolujete svůj telefon? Checky vám to spočítá!

 


Freedom

Freedom blokuje aplikace a weby, ke kterým vás to táhne zrovna, když potřebujete pracovat.

  


Digital Detox Challenge

Pokud chcete zkusit digitální detox, tato aplikace vám s tím paradoxně pomůže. Bude limitovat funkcionalitu vašeho telefonu po vámi stanovenou dobu.

 

Offtime

Offtime taky nabízí statistiky používání telefonu a zároveň pro stanovenou dobu blokuje funkce a aplikace, které si vyberete. 

  


Cold Turkey

Aplikace taky blokuje weby během doby, kterou si určíte a dokud neuběhne stanovený čas, tak se prostě na ten facebook fakt nedostanete.

 


SelfControl

Aplikace pro Mac, která podobně jako Cold Turkey blokuje přístup k internetu. A to i tehdy, když počítač restartujete nebo aplikaci vymažete.

  

Jsme plně online!
KONZULTACE, WEBINÁŘE, E-LEARNING
ŽIVÉ KONZULTACE, WEBINÁŘE, STREAMY
Krizový management a leadership, manažerské rozhovory na dálku, krizová intervence, svěží mysl a koncentrace a další témata.
E-LEARNING
MOZEK V KONDICI
Kurzy z řady Mozek v kondici jako microlearning videa a online akademie na platformě Digiskills.cz. Dostupné po bezplatné registraci.
PŘEJÍT NA E-LEARNING
testovací přístup
ENERGY
MANAGEMENT
Energy management upevňuje celostní základy dlouhodobě vysokého výkonu. Soustředí se na praktické dovednosti pro chytré průběžné hospodaření s energií.
Více o našem přístupu a o tom, co pro nás znamená energy management