Život je dlouhý běh

Běh, jako sportovní aktivita, má celou řadu nesporných výhod. V masově provozované podobě kondičního vytrvalostního běhu se jedná o aerobní cvičení rozvíjející obecnou vytrvalost, posilující rovnoměrně hlavní velké svalové skupiny a v neposlední řadě hojně vyplavující endorfiny při pohybu na čerstvém vzduchu.

Stačí k pohybu myšlenka?

Mladý muž zůstal po autonehodě upoutaný na invalidní vozík, ale přesto provedl první výkop na fotbalovém mistrovství světa v roce 2014. Ptáte se, jak je to možné? Díky mozkem řízené konstrukci, která řídí Julianovy nohy.

Výzva

Můžeme si vypěstovat nové neurony?

Dlouhá léta si lékaři i neurovědci mysleli, že počet našich mozkových buněk je omezený. Jediné, co s nimi můžeme dělat, je udržovat je aktivní a zabraňovat jejich přílišné ztrátě nebo degeneraci. Jak je to nyní? Co říkají nejnovější výzkumy?

Výzva

Zkusili jste chůzi naboso?

Chození naboso, chození bosky, bosá chůze nebo barefoot – jedná se o způsob životního stylu, regionální tradici, znak svobody a uvolněnosti i běžnou součást života. Nošení bot je pro mnohé lidi znakem civilizace a kultury, jedná se výlučně o lidskou záležitost. Ochrana nohy, sociální podmínky i móda přinesly člověku chůzi v botách. Avšak moderní obuv Evropa zná jen cca 500 let.

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500